گزارش پیش مسافرت شادگان - 1

به نام خدا

روز دوشنبه 17 بهمن قرار بود 4 نفر از اعضای تیم اجرایی (فرزام احمدلو معاون اجرایی ، محسن بهشتیان معاون عمرانی ، محمد یاسری معاون فرهنگی و خودم) به همراه فارغ التحصیلانی که اردوی جنوب می روند به اندیمشک برویم و از آنجا به اهواز و شادگان عزیمت کنیم.

به هر نحو ممکن(با جا ماندن آقایان یاسری و احمدلو از قطار) سه شنبه ظهر به شادگان رسیدیم و با آقای هدایتی ملاقاتی داشتیم. آقای یاسری برای بحث فرهنگی قرارهایی با امام جمعه و رییس آموزش و پرورش ترتیب داده بود. بحث علمی و محل اسکان با آقای ظاهری سرپرست آموزش و پرورش هماهنگ شد.

 سه شنبه عصر با آقای سواری امام جمعه شادگان جلسه ای داشتیم و از ایشان چندین لینک برای حمل و نقل و پروژه های مختلف گرفته شد.

چهارشنبه صبح پروژه ی پیشنهادی آقای هدایتی را دیدیم. دارالقرآن. بعد از آن از مدرسه روستای ناصری بازدید کردیم که وضع آنچنان مناسبی نداشت. در آخر هم از مدرسه گیداری بازدیدی کردیم.

آقای یاسری در این حین با مدارس شادگان برای کار علمی مشورت می کرد. بعد از ظهر نیز از مدرسه ی نورالهدی که به عنوان اسکان پیشنهاد شده بود بازدید کردیم که بسیار مناسب فعالیت های گروه بود.

پنج شنبه صبح به همراه آقای یاسری با آقای سواری یکتا بخشدار بخش مرکزی شادگان ملاقات کردیم. آقای احمدلو و بهشتیان نیز به موازات ما دو پروژه خانه مددجویی را در بخش خنافره بازدید می کردند. آقای سواری از این که گروه فقط در بخش خنافره فعالیت داشته ناراحت بود و ترتیبی داد تا چند پروژه را در روستای نهر مسلم ببینیم. یک کتابخانه و تعمیر مدرسه و مسجد.

 همچنین برای کار فرهنگی از روستای آلبوحصار بازدید کردیم که واقعا این روستا از لحاظ نظافت روستایی و داشتن مدرسه و مسجد وضع نامطلوبی داشت.

در آخر نیز با پیوستن به اردوی جنوب فارغ التحصیلان این پیش مسافرت نیز به اتمام رسید. تیم اجرایی ان شاء الله سه شنبه این هفته جلسه ای دارد و در آن پروژه های مسافرت را قطعی خواهد کرد.

پروژه مدرسه روستای گیداری که از سال پیش شروع شده بود ان شاء الله امسال به سرانجام خوبی خواهد رسید. در کنار آن پروژه های دارالقرآن ، کتابخانه ، خانه مددجویی و تعمیر مدرسه و مسجد از گزینه های پیشنهادی ما هستند.

 

امیراشکان فرسایی

مسئول مسافرت جهادی91

/ 3 نظر / 23 بازدید
ﺳﻴﺪ ﻣﺤﻤﺪ

ﺧﺪﺍ ﻗﻮﺕ ﺩﻣﺘﻮﻥ ﮔﺮﻡ

موسوی

یا حق سلام علیکم در مسافرت شما خواهران حضور دارند؟ در صورت مثبت بودن جواب سوال، بنده به زبان منطقه شادگان تا حدودی مسلط هستم و سابقه سفرهای متعدد به مناطق مختلف جهادی را دارم!!! یا علی

مسعود مسیح

سلام خدا قوت ان‌شاءالله مسافرت خوبی بشه. یا علی